Obniżka!
Naturalna Henna Średni Blond

Henna Khadi Średni Blond

Kha000046

Nowy produkt

TERMIN 9/22

100% ziołowa farba do włosów, nadająca siwym włosom kolor średniego blondu (czystego bądź o lekko czerwonym odcieniu - efekt koloryzacji zależy od czasu trzymania farby).

Ostatnie egzemplarze!

37,52 zł

-20%

46,90 zł

Henna Średni Blond to zupełnie naturalna farba ziołowa, która nadaje kolor średniego blondu w odcieniu neutralnym lub lekko czerwonym. Nie zawiera utleniaczy ani chemicznych środków barwiących. Farba jest przeznaczona do farbowania włosów siwych i bardzo jasnych – wówczas daje najlepszy efekt kolorystyczny. Końcowy efekt może się różnić zależnie od czasu trzymania farby na włosach. Przy krótszym czasie włosy będą mieć czysty odcień, natomiast dłuższa koloryzacja zapewni lekko czerwony odcień.  Włosy w kolorze naturalnego i średniego blondu uzyskają efekt delikatnego przyciemnienia i pogłębienia. Wyjściowy kolor jest głównym czynnikiem mającym wpływ na ostateczny efekt koloryzacji.

Henna Średni Blond farbuje trwale – kolor nie wypłukuje się szybko i nie traci na intensywności. Ze względu na całkowicie naturalny skład farby i brak amoniaku, utleniaczy i innych środków rozjaśniających, nie jest możliwe uzyskanie efektu rozjaśniającego na włosach ciemnych. Posiadaczki włosów ciemnych mogą jednak cieszyć się innymi korzyściami ze stosowania henny – wspaniałym blaskiem, wzmocnieniem włosów i odżywieniem cebulek.

Zalety Henny Średni Blond:
Stosowanie Henny Średni Blond to wspaniałe efekty:
- wyrazisty odcień średniego blondu (uzyskany na włosach jasnych lub siwych),
- poprawę struktury włosów i odczuwalnie większą objętość,
- wzmocnienie cebulek włosów – pobudzenie do szybszego wzrostu oraz zagęszczenia włosów.

Doskonałe efekty pielęgnacyjne i koloryzujące to zasługa 100% naturalnego składu farby obfitującego w składniki pochodzenia roślinnego, m.in.: henna, aloes, migdałecznik chebułowiec, rabarbar indyjski, łupiny granatu. Łupiny granatu i rabarbar pozwalają na uzyskanie ciepłych odcieni blondu.

Waga: 100g proszku (ilość wystarcza do koloryzacji włosów do ramion).
Pochodzenie: Indie

ZASTOSOWANIE:
Zapoznaj się z ważnymi wskazówkami, zanim przystąpisz do koloryzacji:
1. Czas trzymania farby na włosach istotnie wpływa na ostateczny efekt koloryzacji. Im dłuższy czas, tym bardziej intensywny będzie efekt. Czas trzymania wpływa również na trwałość koloryzacji.
2. Czerwone barwniki aktywują się po ok. 30 minutach koloryzacji. Jeśli chcesz uzyskać efekt wyrazistego blondu bez czerwonych tonów, skróć farbowanie poniżej 30 minut a następnie powtórz koloryzację (możesz to zrobić nawet tego samego lub następnego dnia).
3. Przestrzegaj temperatury płynu użytego do przygotowania mieszanki – zbyt wysoka temperatura może sprawić, że uzyskany kolor blond uzyska żółtawy odcień. Najodpowiedniejszą temperaturą jest 50˚C.
4. Przy częstych koloryzacjach włosy mogą stawać się coraz ciemniejsze. Aby uniknąć efektu ciemnienia przy kolejnych aplikacjach farby nakładaj farbę tylko na odrosty. Pełny cykl farbowania wykonuj co czwartą koloryzację. Przy koloryzacji samych odrostów możesz nałożyć na całość włosów cassię Khadi, aby nadać włosom blask i je odżywić.
5. Ze względu na możliwe negatywne efekty nie rozjaśniaj ani nie farbuj włosów farbą chemiczną po koloryzacji henną. Powodem jest reakcja składników ziołowych z chemicznymi, która może przynieść skutki m.in. w postaci niepożądanego koloru włosów.
6. Do przygotowania mieszanki używaj wyłącznie składników rekomendowanych przez producenta – przestrzegaj instrukcji dołączonej do farby. Nie można dodawać do mieszanki składników zakłócających pH farby takich jak ocet, sok z cytryny czy inne. Farbowanie mogą zakłócić także dodatki olejowe, które uniemożliwiają prawidłową koloryzację włosów.
7. Może wystąpić sytuacja, że po koloryzacji na włosach siwych pojawi się zielonkawy odcień. Jest to efekt naturalnego procesu utleniania barwników roślinnych, który może potrwać nawet kilkanaście godzin zanim kolor się w pełni ustabilizuje. Jeżeli potrzebujesz natychmiast uzyskać oczekiwany kolor, możesz powtórzyć farbowanie przy użyciu połączenia 30% czystej, czerwonej henny Khadi + 70% cassii Khadi. Taka mieszanka zniweluje to zielone tony.
8. Jeżeli ostateczny efekt nie jest w pełni satysfakcjonujący, możesz powtórzyć farbowanie tą samą lub inną farbą Khadi. Nie wpłynie to negatywnie na strukturę i zdrowie włosów.
9. Końcowy efekt jest zależny przede wszystkim od wyjściowego koloru włosów, temperatury wody, użytych dodatków na etapie przygotowania mieszanki, struktury włosów i ich porowatości oraz czasu trzymania farby na włosach.
10. Należy bezwzględne przestrzegać zaleceń producenta zawartych w instrukcji.

Do przeprowadzenia koloryzacji potrzebujesz:
- farba Khadi Średni Blond w proszku,
- miseczka na farbę (z plastiku, szkła lub ceramiki),
- woda lub czarna herbata o temperaturze 50˚C,
- opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
- rękawiczki foliowe lub gumowe,
- stary ręcznik do zabezpieczenia odzieży,
- pędzelek do aplikacji farby,
- czepek ochronny (dołączony do opakowania) lub folia spożywcza,
- ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut. Czas farbowania należy dostosować do oczekiwanego efektu, koloru wyjściowego i stanu włosów. Cienkie i zniszczone włosy wymagają krótszego czasu farbowania, niż włosy grube i zdrowe.

Etapy koloryzacji:
1. Przed przystąpieniem do farbowania umyj głowę oczyszczającym, ale delikatnym szamponem (bez składników otaczających strukturę włosa, ponieważ zakłócają działanie barwników roślinnych). Proces koloryzacji może odbyć się, gdy włosy będą umyte i wilgotne- lekko osuszone ręcznikiem. Po umyciu włosów owiń je turbanem lub ręcznikiem, żeby nie zdążyły wyschnąć zanim przystąpisz do nakładania mieszanki farbującej.
2. Hennę należy zmieszać z wodą lub czarną herbatą o temperaturze 50˚C.  Pamiętaj, aby nie przekraczać temperatury – spowoduje to intensywniejsze uwalnianie czerwonych barwników. Zbyt niska temperatura z kolei nie aktywuje koloryzacji.
Wskazówka: aby precyzyjnie ustalić temperaturę, użyj odpowiedniego termometru. Stosunek ilości płynu do proszku powinna wynosić 4-1, to znaczy 400ml płynu na 100g proszku (w przypadku użycia jednej paczki farby). Możesz dostosować konsystencję do własnych potrzeb. Jeśli włosy poddawane koloryzacji są przesuszone, można zastąpić 1/5 część płynu sokiem aloesowym (bez konserwantów).
3. W celu utrwalenia koloru dodaj do masy odrobinę soli (1 łyżeczka soli na 50g proszku). Efekt wspomagający kolor można otrzymać również po zmieszaniu proszku z czarną herbatą.
4. Do aplikacji henny używaj małego pędzelka przeznaczonego do farbowania.
5. Jeśli nie masz wprawy w koloryzacji włosów (szybkim nakładaniu farby), włóż pojemnik z mieszanką do ciepłej wody, aby farba nie utraciła ciepła. Temperatura farby jest niezwykle istotna dla uzyskania zamierzonego efektu kolorystycznego. Jeżeli temperatura zanadto spadnie, efekt może być osłabiony.
6. Nakładaj farbę w pierwszej kolejności na odrosty, a następnie na resztę włosów. Jeżeli w miseczce pozostanie jeszcze mieszanka koloryzująca, wmasuj ją równomiernie w całe włosy aby dokładnie rozprowadzić barwniki i nie dopuścić do powstania plam.
7. Natychmiast po nałożeniu henny owiń włosy folią spożywczą i ręcznikiem lub turbanem, aby koloryzacja odbywała się w odpowiedniej temperaturze.
8. Standardowy czas farbowania to 15-30 minut. Jeżeli pragniesz uzyskać bardzo intensywny i trwały kolor, możesz trzymać farbę nawet 60 minut. Pamiętaj jednak, że po ok. 30 minutach czerwona henna zawarta w farbie uaktywnia się, a w rezultacie ostateczny kolor będzie bardziej czerwony.
9. Po tym, jak upłynie odpowiedni czas koloryzacji spłucz wody letnią wodą. Spłukuj tak długo, aż woda będzie czysta.
10. Po farbowaniu przez 24 godziny nie można stosować produktów stylizujących (lakierów, pianek, sprejów) ani odżywek. Włosy nie powinny mieć kontaktu z wysoką temperaturą (np. powietrze z suszarki, prostownica, lokówka).
11. Pozwól naturalnym barwnikom stabilizować się przez 24 godziny i dopiero po tym czasie umyj głowę. Przed myciem możesz odżywić włosy olejem Khadi.  Olejowanie dodatkowo wzmocni kolor i doda blasku.
12. Ostateczny kolor będzie widoczny po upływie około 48 godzin.

BEZPIECZEŃSTWO:
Henna Średni Blond jest produktem ziołowym i całkowicie naturalnym. Nie zawiera amoniaku, środków utleniających i konserwujących. Nie zawiera chemicznych wzmacniaczy koloru i innych dodatków. Naturalność produktu gwarantuje certyfikat jakości BDIH. Wszystkie produkty Khadi są nietoksyczne i bezpieczne w użyciu.
Henna Khadi jest odpowiednia do stosowania przez wegan.

Odłóż koloryzację w czasie, jeżeli Twoja skóra głowy jest podrażniona lub uszkodzona. Farby Khadi mogą być stosowane wyłącznie do farbowania włosów na głowie.  

Uważaj, aby nie wdychać proszku przed rozrobieniem mieszanki z wodą.

Plamy z farby mogą okazać się bardzo trudne do usunięcia. Chroń dłonie poprzez założenie rękawiczek ochronnych. Zabezpiecz ubranie rozkładając na ramionach stary ręcznik.

Produkty powiązane

Przejdź do góry